Prefabrykacja betonowa przyszłość budownictwa?

Prefabrykacja betonowa to jeden z elementów naszej oferty. Znajdą Państwo u nas produkty od światowych liderów w wytwarzaniu urządzeń do produkcji sprężonych prefabrykatów betonowych. Wprowadzamy na nasz rynek najlepsze techniczne rozwiązania, również nowe technologie w branży. Mamy również w ofercie inne maszyny do betonu jak pompy czy mieszalniki.

Prefabrykacja betonowa – sposób na przyspieszenie budowy

Prefabrykacja elementów betonowych to najbardziej dynamicznie rozwijający się segment branży budowlanej. Rosnące koszty pracy oraz brak wystarczającej ilości pracowników – zmuszają firmy budowlane do poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Taką alternatywę daje prefabrykacja betonu. Najczęściej wymieniane zalety to:

  • szybkość montażu,
  • dokładność,
  • idealna powtarzalność produktów,
  • nieporównywalnie mniejsza pracochłonność na placu budowy.

Prefabrykaty budowlane współcześnie wytwarzane w niczym nie przypominają wyglądem i jakością powierzchni produktów pochodzących z osławionych fabryk domów z poprzedniej epoki. Większość prawidłowo wykonanych elementów prefabrykowanych spełnia warunki betonów architektonicznych, nie ma tu konieczności pracochłonnych i kosztownych operacji wykańczania powierzchni.

Linie do produkcji strunobetonu NORDIMPIANTI

Firma NORDIMPIANTI jest jednym ze światowych liderów – dostawców kompletnych linii produkcyjnych do wytwarzania elementów strunobetonowych. Na linii NORDIMPIANTI można wyprodukować wszystko, co przewidziane do zbrojenia strunami. Od niewielkich teowników, słupków do jabłek i nadproży, przez różnego rodzaju belki i płyty aż do sztandarowego produktu uzyskiwanego przez extruder NORDIMPIANTI- płyt wielokanałowych. NORDIMPIANTI jako jedyny na świecie dostawca- oferuje płyty o grubości nawet 1 metra.

Bardzo ważna informacja o NORDIMPIANTI: posiadamy wszystkie możliwe typy maszyn do produkcji prefabrykatów strunobetonowych: slipformer, wet casting, extruder. Zatem zawsze możemy dobrać optymalne urządzenie do wytworzenia danego produktu. Najlepszy przykład to płyta wielokanałowa. Można ją wytworzyć za pomocą wet casting, można za pomocą slipformera, ale należy wykonać ją extruderem, który zapewnia najlepsze zagęszczenie mieszanki i najlżejszy, ale tak samo wytrzymały produkt.  Więcej informacji znajduje się  w dziale „Linie do produkcji strunobetonów NORDIMPIANTI”.

Urządzenia do prefabrykacji elementów betonowych BIANCHI

Pewnych prefabrykatów nie da się wykonać na linii NORDIMPIANTI. Takim komplementarnym dostawcą wszelkich innych form jest lider na rynku włoskim – obecny na rynku prefabrykatów od 50 lat – BIANCHI. Jesteśmy w stanie dostarczyć każdą formę prefabrykatu budowlanego czy elementu betonowego indywidualnie zaprojektowaną pod potrzeby klienta. Formy mogą być zbrojone siatką, prętami, ale także strunami. Formy BIANCHI charakteryzuje doskonała jakość uzyskiwanych w nich prefabrykatów budowlanych jak ściany, panele, belki, płyty dwuteowe, zbiorniki, schody i wiele innych. Aktualnie cztery produkty BIANCHI budzą największe zainteresowanie:

  • kompletne linie do sprężania służące do produkcji belek i płatwi – stacjonarne i mobilne,
  • doskonałej jakości stoły uchylne do produkcji ścian i paneli,
  • formy do produkcji betonowych zbiorników retencyjnych, słupów i inne specjalistyczne,
  • formy 3d – trójwymiarowe do produkcji kompletnych budynków o niedużych gabarytach.

Mając na uwadze rządowe programy dofinansowania – zbiorniki retencyjne będą coraz bardziej poszukiwanym produktem na rynku w Polsce. Więcej informacji w dziale „Formy i stoły uchylne Bianchi”.

Urządzenia do obróbki powierzchni betonowych MAEMA

W miarę rozwoju rynku – rosną oczekiwania klientów. Takim przykładem odpowiedzi na rosnące potrzeby dojrzałych rynków – jest specjalistyczne urządzenie do obróbki powierzchni betonowych MAEMA, będące wielofunkcyjną szlifierką do betonu. Po osiągnięciu sukcesu na rynkach USA, Kanady, Australii oraz Skandynawii MAEMA słusznie oczekuje wzrostu zainteresowania swoimi urządzeniami w Polsce. Urządzenia do obróbki dużych powierzchni – BelleCrete lub do bloczków i kostki – Stepper już funkcjonują w Polsce.

Koncepcja MAEMA przypomina obrabiarkę numeryczną wyposażoną w szybkowymienne głowice, która w zależności od aktualnego oprzyrządowania, może powierzchnie betonowe kalibrować, szczotkować, młotkować, szlifować, polerować, frezować. Zatem jedna wielofunkcyjna szlifierka do betonu  MAEMA do produkcji prefabrykatów betonowych jest w stanie zastąpić cały zakład z kilkoma liniami produkcyjnymi do osobnej obróbki każda. A idealnie wypolerowana na lustro powierzchnia zwykłej kostki naprawdę robi ogromne wrażenie. Dzięki opatentowanym specjalnym uchwytom, maszyny Stepper mogą obrabiać całe warstwy drobnych elementów dostarczanych na paletach. Ogromna zaleta szlifierek MAEMA to możliwość obróbki elementów o zróżnicowanych grubościach  od 2 cm aż do 60 cm na tej samej maszynie. Inna cecha charakterystyczna to możliwość obróbki nie tylko płaskiej powierzchni z góry, ale także boków lub fazowania.

MAEMA zyskała popularność także dzięki unikalnej możliwości obróbki powierzchni niepłaskich. Efekt jest zniewalający. Więcej informacji w dziale „Urządzenia do obróbki powierzchni betonowych MAEMA”.