Salon z aneksem kuchennym - jak dobrać meble?

Salon z aneksem kuchennym – jak dobrać meble?

Salon z otwartym aneksem kuchennym to coraz częstsza praktyka w nowoczesnej architekturze. Meble drewniane powinny współgrać zarówno ze strefą jadalnianą, jak i typowo wypoczynkową. To właśnie dzięki temu można zachować spójność całego pomieszczenia, które stanowić będzie integralną, przyjemną dla oka spójność. Czym zatem powinno się kierować podczas dokonywania wyboru? Tego dowiesz się z poniższej treści. 

Duża a zarazem otwarta przestrzeń 

Otwarta przestrzeń to cecha charakterystyczna dla współczesnej architektury. Dzięki meblom z litego drewna, które pochodzą z jednej kolekcji, wyróżniającej się zazwyczaj jednym znakiem charakterystycznym (może być to kolor mebla, klamki, przeszklenia itd.), da się uzyskać wizualnie atrakcyjną spójność, cieszącą oko. Tak więc, jeżeli ktoś zdecyduje się na jasny stół, czy też poszczególne regały, to powinien do nich dobierać resztę umeblowania. 

Praktyczność przede wszystkim 

Meble z litego drewna, jeżeli odznaczają się wysoką jakością, z pewnością będą niezawodnie służyć swoim właścicielom przez długie lata. Drewno, w przeciwieństwie do sklejki, odporne jest na różnego rodzaju wgniecenia, obicia, zadrapania oraz odklejające się warstwy.

Tego typu meble drewniane nadają się do bardzo różnych aranżacji, dzięki czemu ze spokojem odnajdą się zarówno w klasycznej przestrzeni, jak i typowo nowoczesnej z akcentami, np. rustykalnymi. W tym sezonie modne są moduły w białej odsłonie, która niepodważalnie jest ponadczasowa – co też szybko się nie zmieni.