Nowe opony zimowe - zalety

Nowe opony zimowe – zalety

Najważniejszym zakupem, jaki możesz zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczną jazdę zimą, są nowe opony zimowe. Możesz je kupić między innymi w sklepie internetowym.

Tylko właściwa przyczepność

Niezależnie od tego, czy jest to samochód sportowy z napędem na tylne koła, sedan z napędem na przednie koła czy SUV z napędem na wszystkie koła. Najważniejszą cechą bezpieczeństwa każdego pojazdu jest łatka kontaktowa – ten prostokątny odcinek gumy, w miejscu, gdzie opony samochodowe stykają się z drogą. Wiele osób wpada w fałszywe poczucie bezpieczeństwa, wierząc, że system AWD ich pojazdu jest nieomylny, więc oszczędzają i uważają, że nawet zimą wystarczą im opony letnie. Tymczasem żadna technologia nie zastąpi dobrej przyczepności, tylko oryginalna opona zimowa, zapewni wystarczającą przyczepność, gdy temperatura spadnie poniżej zera.

A może opony całoroczne?

Przekonanie, że opony całoroczne są skuteczne na śniegu i lodzie, jest jednym z najbardziej niebezpiecznych – nieporozumień na temat jazdy zimą. Specjaliści od opon i instruktorzy jazdy często nazywają je “oponami niesezonowymi”, ponieważ są w najlepszym wypadku kompromisem. Tymczasem prawda jest nieco bardziej skomplikowana. Jeśli mamy nowe opony całoroczne, to są one w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo i komfort na poziomie zużytych opon zimowych. Zużyte opony całoroczne nie zapewniają nam zimą zaś żadnego bezpieczeństwa. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w opony zimowe, które możemy kupić tutaj SEMPERIT.