Wybieramy firmę budowlaną

Wybieramy firmę budowlaną

Kiedy przystępujemy do budowy domu, musimy przede wszystkim wybrać firmę świadczącą usługi remontowo-budowlane. Powinna ona zająć się wszelkimi etapami budowy. Chodzi tu oczywiści o roboty ziemne, prace murarskie, prace dekarskie i prace wykończeniowe. W innym przypadku będziemy zmuszeni, po zakończeniu danego etapu szukać kolejnego przedsiębiorstwa, które dokończy budowę.

Etapy pracy

Firmy oferujące usługi remontowo-budowlane zazwyczaj posiadają własne brygady remontowe oraz sprzęt, który będzie niezbędny, jeśli chodzi o roboty ziemne i prace murarskie. Firmy oferujące usługi remontowo-budowlane powinny też udzielać przynajmniej dwuletniej gwarancji na wykonane przez siebie pracę. W zależności od prac, które będą wykonywane, gwarancja taka może zostać wydłużona. Chodzi tu głównie o roboty ziemne, prace murarskie oraz prace dekarskie.

Czym kierować się przy wyborze

Przeglądając oferty firm, powinniśmy zwrócić uwagę na zakres robót. Często bowiem firmy, które zajmują się robotami ziemnymi, nie mają w swojej ofercie usługi pod tytułem prace dekarskie czy prace wykończeniowe. Jeśli oferta jest natomiast kompletna, to zwrócimy uwagę na to, jakimi opiniami cieszy się firma. Czy wykonuje zaplanowane pracę terminowo i czy klienci są zadowoleni z jakości wykonanych robót. Zwróćmy szczególną uwagę na to, jak oceniane są prace wykończeniowe, które niestety często są lekceważonym etapem prac budowlanych. Ostatecznie powinniśmy przy samym podpisywaniu umowy, zwrócić uwagę, czy przekroczenie terminu prac, będzie się wiązać z karami.