Pomysły na wiszącą lampę: żyrandol kryształowy

Pomysły na wiszącą lampę: żyrandol kryształowy

Niezwykle ważnym elementem wystroju wnętrza jest oświetlenie. Powinno ono być jednocześnie funkcjonalne i dekoracyjne. Jedna, bardzo efektywna lampa może zdziałać naprawdę bardzo wiele. Może nie tylko wyczarować intymny nastrój, ale także nadać wnętrzu styl, który najbardziej lubimy. Wyjątkowo często osoby szukające wyjątkowego źródła światła wybierają żyrandole kryształowe.

W jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej?

Jeszcze kilka lat temu żyrandole kryształowe kojarzone były głównie z wnętrzami urządzonymi w stylu retro. Dzisiaj z uwagi na bardzo różny design okazało się, że żyrandole kryształowe pasują do zdecydowanie większej liczby stylów stosowanych w aranżacji wnętrz. Żyrandole kryształowe sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour, a nawet – dla wielu może być bardzo zaskakujące – w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Co ciekawe, kryształowy żyrandol pasuje nie tylko do salonu; równie pięknie wygląda w sypialni. Coraz śmielej kryształowe żyrandole wkraczają również do kuchni, ale także do sal konferencyjnych. Kryształowe żyrandole stały się gorącym trendem wnętrzarskim.

Jakie dodatki pasują do kryształowego żyrandola?

Kryształowy żyrandol sam w sobie jest niezwykle dekoracyjny. Nie potrzebuje więc żadnej konkurencji. Dodatki, które znajdą się we wnętrzu z kryształowym żyrandolem nie mogą przyćmiewać jego urody, powinny więc być bardzo skromne. Kryształowy żyrandol najlepiej prezentuje się we wnętrzach, w których wiodącym kolorem są różne odcienie bieli lub szarości.