O czym pamiętać, kupując drukarkę etykiet?

O czym pamiętać, kupując drukarkę etykiet?

Z urządzeniami do automatycznej identyfikacji można spotkać się dzisiaj nie tylko w sklepach. Stąd też dużego znaczenia nabrały urządzenia umożliwiające druk kodów kreskowych i etykiet.

Jaką wybrać drukarkę kodów kreskowych?

Urządzenie do etykietowania jest wielofunkcyjne. Oznacza to, że może zostać wykorzystane zarówno do drukowania etykiet jak i kodów kreskowych. Urządzenie do etykietowania musi spełniać oczekiwania bardzo różnych klientów, jego parametry powinny zostać tak dobrane, aby mogło pracować bezawaryjnie przez długi czas. Stąd też należy wybrać urządzenie do etykietowania, które wyróżnia się solidnym wykonaniem. Drukarka etykiet może być stosowana w bardzo różnych, czasem wyjątkowo niesprzyjających warunkach środowiskowych. Wysoka jakość drukarka etykiet nie tylko sprawi, że urządzenie będzie działać bezawaryjnie, ale dodatkowo zapewni możliwość uzyskania trwałych, odpornych na ścieranie, wilgoć i światło etykiet i kodów kreskowych.

Zalety drukarek termotransferowych

Na rynku dostępne są dwa rodzaje drukarek do etykietowania: termiczne i termotransferowe. Drukarka etykiet termotransferowa sprawdza się do zastosowań przemysłowych. Nie jest urządzeniem tanim, ale za to bardzo wytrzymałym, zapewniającym możliwość otrzymania wyjątkowo trwałych etykiet bądź kodów kreskowych. Wybierając drukarkę do etykiet należy zwrócić uwagę na to, jaką rozdzielczość ma wybrane urządzenie oraz na to, czy bez problemów będzie można dostać materiały eksploatacyjne. Więcej informacji znaleźć można w naszym wcześniejszym artykule.