Nowe zabiegi i kuracje odmładzające

Nowe zabiegi i kuracje odmładzające

Niektóre z zabiegów, które dzisiaj wykonywane są w gabinetach kosmetycznych czy klinikach medycyny estetycznej początkowo wykorzystywane były do leczenia różnych schorzeń. Takim zabiegiem jest między innymi karboksyterapia, którą w latach 30. ubiegłego wieku stosowano w terapii zaburzeń krążenia.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia Poznań to zabieg, który wykonywany jest w jednym z poznańskich, renomowanych salonów SPA. Karboksyterapia Poznań to oczywiście zabieg skierowany nie tylko do mieszkańców grodu nad Wartą, ale także okolicznych miejscowości. Zabieg karboksyterapii polega na tym, że podskórnie lub śródskórnie podawany jest dwutlenek węgla. Wstrzykiwanie dwutlenku węgla odbywa się przy pomocy bardzo cienkiej igły. Mimo że wiąże się z naruszeniem naskórka nie jest zabiegiem bolesnym. Wykonuje się go więc bez konieczności podawania znieczulenia. Dawki dwutlenku węgla są dobierane bardzo precyzyjnie.

Na jakie partie ciała może być wykonany?

Karboksyterapia to zabieg, który może być wykonywany na bardzo różne części ciała. Ten zabieg odmładzający mogą wykonać na przykład osoby, które borykają się z obrzękami i sińcami w okolicach oczu. Karboksyterapia Poznań to z kolei zabieg, na który mogą zdecydować się osoby, które zmagają się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w pewnych partiach ciała. Zabieg przywraca prawidłowe mikrokrążenie, dlatego jest tak bardzo skuteczny. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby serca, nieuregulowana cukrzyca, niewydolność nerek lub płuc.