Jakie tarcze służą do cięcia betonu?

Jakie tarcze służą do cięcia betonu?

Beton to materiał budowlany, który jest dzisiaj wszechobecny. Betonowe elementy wkroczyły również do naszych wnętrz. Stosując elementy wykonane z betonu staniemy przed koniecznością dopasowania ich wymiarów; można to zrobić tylko poprzez cięcie. Jaka tarcza do cięcia betonu będzie jednak najlepsza?

Wybieramy tarcza do cięcia betonu

W sklepach stacjonarnych i internetowych jest bardzo duży wybór tarcz tnących. Szukając tarcza do cięcia betonu należy pamiętać o właściwościach, które ma beton. To materiał bardzo twardy, a więc tarcza do cięcia betonu musi być wytrzymała. Wymagania te spełnia w zasadzie tylko tarcza diamentowa do betonu. Oczywiście nazwa tarcza diamentowa do betonu nie powinna nas wprowadzić w błąd : nie wykonano jest z diamentu, ale ze stalowego korpusu pokrytego diamentowym proszkiem. Diamentowy wieniec nakłada  się na tarczę w sposób ciągły albo w postaci segmentów. To jak są one nałożone decyduje o tym, jakie zastosowanie ma dana tarcza.

Jaka tarcza do betonu zbrojonego?

Tarcza diamentowa do betonu sprawdzi się nie tylko do cięcia zwykłego betonu. Tarcza do cięcia betonu zbrojonego to ta sama tarcza, której używa się do zwykłego betonu. Tarcza do cięcia betonu zbrojonego stosowana jest wyłącznie do pracy metodą na mokro. Więcej o tym, jaka tarcza do betonu zbrojonego pozwala na efektywną pracę można przeczytać w artykule „ Jaka tarcza do cięcia betonu?”. Tarcza do betonu zbrojonego jest chłodzona wodą, dzięki temu jej żywotność jest dłuższa niż tarcz do pracy na sucho.