Jaka tarcza przetnie beton?

Jaka tarcza przetnie beton?

Trudno sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez elementów wykonanych z betonu. Beton jest dzisiaj nie tylko materiałem konstrukcyjnym, ale także bardzo modnym materiałem wykończeniowym. Precyzyjne docięcie betonu, które nie zniszczy jego struktury wymaga zastosowania tarcz tnących, które mają jedną cechę charakterystyczną: są bardzo wytrzymałe. Takie  wymagania spełnia tarcza diamentowa do betonu.

Tarcza do cięcia betonu: jaką kupić?

Tarcza do cięcia betonu powinna umożliwiać bardzo precyzyjne cięcie tego materiału. Na rynku dostać można tarcza do cięcia betonu metodą na sucho i na mokro. Ponieważ jednak beton jest materiałem bardzo twardym, podczas cięcia powinien być chłodzony. Dlatego zaleca się wybór tarcz, którymi można ciąć metodą na mokro. Wśród tarcz tnących wyróżnić można tarcze pełne i segmentowe. Te drugie sprawdzą się jako tarcza do cięcia betonu zbrojonego. Więcej o tym, jaką wybrać tarcza do cięcia betonu można przeczytać w naszym artykule „Jaka tarcza do cięcia betonu?”.

Tarcza diamentowa do betonu: jakie ma zalety?

Tarcza do cięcia betonu zbrojonego jest przede wszystkim bardzo wytrzymała. Jest to jedna z jej największych zalet. Na rynku są tarcze diamentowe ciągłe oraz segmentowe ze szczelinami albo bez szczelin. Tarcza do cięcia betonu zbrojonego wyróżnia się ciągłym wieńcem. Tarcza do betonu zbrojonego diamentowa może być używana wielokrotnie. Tarczami tnącymi można pracować metodą na sucho lub na mokro; tarcza do betonu zbrojonego może być tylko przeznaczona do cięcia na mokro. Tarcza do betonu zbrojonego może służyć także do cięcia zwykłego betonu.