Jaka tarcza do cięcia betonu?

Jaka tarcza do cięcia betonu?

Beton to materiał używany w budownictwie od stuleci. Jest to materiał bardzo wymagający, stosowany dzisiaj bardzo chętnie jako materiał do wykańczania wnętrz. Stosując beton niejednokrotnie staniemy przed koniecznością jego docięcia. Tarcza do cięcia betonu musi wyróżniać się bardzo wysoką wytrzymałością.

Jaką tarcza do cięcia betonu kupić?

Wybór tarcz tnących jest na rynku bardzo duży. Nie wszystkie jednak mają takie cechy, które pozwolą precyzyjnie ciąć beton. Oczywiście, beton można przeciąć praktycznie każdą tarczą tnącą, ale stosując tarczę, która jest mało wytrzymała zużyjemy ich mnóstwo. Dlatego wybierając tarcza do cięcia betonu postawmy na tarcze diamentowe. Wykonane ze stalowego korpusu pokrytego diamentowym proszkiem tarcze te doskonale poradzą sobie z cięciem nie tylko betonu. Tarcza do cięcia betonu dostępna jest w różnych rozmiarach; dlatego też wybierając je należy uwzględnić gabaryt maszyny, w której będzie stosowana.

Na co zwrócić uwagę kupując tarcza do cięcia betonu?

Jak już wspomnieliśmy, tarcze te mogą mieć różne rozmiary. Do użytku domowego wystarczająca jest tarcza, która ma wymiary od 115 do 125 milimetrów. Do maszyn do cięcia stołowych przeznaczone są tarcze o średnicy od 300 do 450 milimetrów. W maszynach przemysłowych wykorzystywane są największe tarcze; ich średnica wynosi od 500 do 900 milimetrów.

Beton to materiał twardy; dlatego też do jego cięcia potrzebne są równie twarde tarcze. Do wielokrotnego użytku nadają się tarcze tnące diamentowe; to te tarcze zalecane są do cięcia betonu.