Wybieramy krzesła do jadalni

Wybieramy krzesła do jadalni

Nowoczesne krzesła, miękkie fotele czy drewniane siedziska – które z nich pasują do pięknej i funkcjonalnej jadalni? Odpowiedzi jest tyle, ile… osób.

Rodzinna atmosfera

Miejsce, w którym spożywamy posiłki jest jednym z najważniejszych w domu – duży stół, przy którym zasiada cała rodzina to marzenie wielu osób. Jak wybrać odpowiednie krzesła i stół by stworzyć piękną i funkcjonalną przestrzeń? Sposób aranżacji zależy od metrażu i układu pomieszczenia.

Duża jadalnia

Jeśli jesteś posiadaczem dużej, osobnej jadalni to masz zdecydowanie ułatwione zadanie – nie musisz przejmować się ograniczeniami przestrzennymi – wybierz duży, rodzinny stół! Pamiętaj jednak, że krzesła powinny do niego pasować stylistycznie by tworzyć całość aranżacyjną. Do stołów z blatami szklanymi i metalowymi nogami świetnie pasować będą równie nowoczesne krzesła, np. te wykonane z kolorowego lub przezroczystego plastiku. Jeśli wolisz tradycyjne drewno wybierz model wykonany z sosny lub dębu – jasne naturalne, lub rozbielone bejcą drewno, doskonale wyglądać będzie z krzesłami wykonanymi z połączenia tkaniny lub tworzywa i drewna w podobnej kolorystyce. Tradycjonaliści wybierają najczęściej komplet 4 lub 6 identycznych krzeseł, jednak świetnie prezentować się będą również takie, które pozornie wyglądają jak nie do pary – w różnych kolorach ale takich samych kształtach lub odwrotnie.

Salon z aneksem kuchennym

Tu zadanie jest trochę utrudnione, jeśli przestrzeń kuchenną od salonu oddziela wysoki blat lub wyspa, zdecyduj się na wysokie, nowoczesne krzesła, czyli hockery. Te stołki barowe, do niedawna kojarzące się jedynie z podejrzanymi piwnymi knajpami, przeżywają aktualnie swoisty renesans i odważnie wkraczają na salony (a także i kuchnie).