Transport kontenerów pociągiem

Transport kontenerów pociągiem

Kontenerowy transport szynowy wypada korzystnie w porównaniu z innymi metodami i daję gwarancje bezpieczeństwa ładunku. Transport kontenera może zająć dużo czasu, ale pozwala uniknąć uszkodzenia zawartości w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych i mechanicznych. Coraz powszechniejsze korzystanie z tego typu transportu sprawia, że sprzedaż kontenerów wzrasta z roku na rok.

Czym jest pociąg kontenerowy?

Skuteczność międzynarodowego kolejowego transportu kontenerowego jest znacznie zwiększona dzięki organizacji specjalnych pociągów kontenerowych. To szczególny rodzaj pociągu, który zawiera kontenery modułowe. Pociąg kontenerowy składa się z wagonów załadowanych kontenerami i podąża bez przeformowania do stacji rozładunku. Transport towarów w kontenerach może odbywać się zarówno szybko, jak i przy standardowej prędkości ładunku.

Producent kontenerów musi jedynie dostarczyć urządzania o zestandaryzowanej długości i wysokości. Często celem zaoszczędzenia nakładów finansowych wykorzystuje się wynajem kontenerów. Zastosowanie pociągów kontenerowych pozwala zoptymalizować czas dostawy towarów, a także zwiększyć funkcjonowanie kontenerów i wagonów poprzez zmniejszenie ich obrotów. Obliczenia uwzględniają wskaźniki zużycia paliwa, utrzymanie torów i konstrukcji, floty wagonów, lokomotyw, kontenerów itp., a także opcje organizacji pociągów (liczba wagonów i kontenerów, odległość transportu, częstotliwość ruchu itp.). Średnia prędkość pociągu kontenerowego wynosi 900 km dziennie.

Jak transportować kontenery od producenta?

Transport towarów w kontenerach jest jednym z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych sposobów transportu towarów, ponieważ standardowy pojemnik, jaki dostarczy producent kontenerów można łatwo i szybko przetransportować dowolnym rodzajem transportu. Mocne ściany kontenerów wykluczają możliwe uszkodzenia, zapobiegają naruszeniu integralności zawartości, więc ten rodzaj transportu ładunku jest najbezpieczniejszy. Producent kontenerów dostarcza pojemniki o dużej objętości, co znacznie optymalizuje proces rozładunku i załadunku. Istotną zaletą jest fakt, że ten rodzaj transportu jest dość ekonomiczny i nie wymaga dodatkowych kosztów.