Szklana balustrada: rozwiązanie, z którego warto skorzystać

Szklana balustrada: rozwiązanie, z którego warto skorzystać

Schody w domu powinny być nie tyko wygodne, ale także bezpieczne. Przecież każdego dnia trzeba je pokonać wiele razy. Stąd też konieczne jest zamontowanie przy schodach balustrady. Materiałów, z których można zrobić balustradę jest obecnie całe mnóstwo. Do rozwiązań, które wybierane są coraz częściej należą szklane balustrady.

Alternatywa do tradycyjnej balustrady

Szklane balustrady są bardzo estetyczne. Mogą być wykonane z przezroczystego szkła – wtedy będą praktycznie niewidoczne. Dodadzą więc lekkości ciężkim schodom. Oczywiście przezroczyste tafle szklane to tylko jedna z opcji do wyboru. Szklane balustrady mogą być także wykonane z kolorowego szkła. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Warto pamiętać, że szklane  balustrady są bardzo przyjazne dla domowników i bezpieczne. Z uwagi na bezpieczeństwo na tafle szklane przeznaczone na balustrady wybiera się tylko hartowane lub laminowane szkło. Oba rodzaje są bardzo odporne na stłuczenia, nie rozpryskują się na drobne kawałki z ostrymi krawędziami.

Szkło jest bardzo uniwersalnym materiałem, które można połączyć z metalem, drewnem, cegłą czy bardzo modnym w ostatnich latach betonem. Szklana balustrada nie ogranicza więc aranżacji wnętrza, chociaż najlepiej wygląda w tym, które zostało urządzone w nowoczesnym stylu. Szklane balustrady to rozwiązanie, które ma bardzo wiele zalet. Są funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne, powiększają optycznie przestrzeń. Na pewno więc można zastanowić się czy nie warto do swojego domu wybrać właśnie tego typu balustrady.