Szklana balustrada: nowoczesne rozwiązanie w twoim domu

Szklana balustrada: nowoczesne rozwiązanie w twoim domu

Właściciele dwupoziomowych mieszkań czy piętrowych domów każdego dnia muszą wielokrotnie pokonywać schody. Z uwagi na bezpieczeństwo niezbędnym elementem schodów musi być balustrada.

Jaki materiał na balustradę wybrać?

Rozwiązaniem wybieranym coraz częściej są balustrady szklane. Są one nie tylko bardzo dekoracyjne, ale także funkcjonalne i praktyczne. Balustrady szklane szczególnie dobrze sprawdzają się, gdy zależy nam na tym, aby doświetlić wnętrze. Na balustrady szklane nie używa się zwykłego szkła. Taka balustrada nie byłaby bezpieczna dla domowników i gości. Stanowiła by bardzo duże zagrożenie przede wszystkim dla dzieci. Dlatego do wykonania szklanej balustrady używane jest wyłącznie laminowe folią lub hartowane szkło. Nie tłuką się one na drobne odłamki, które mają ostre krawędzie. Dzięki temu szklana balustrada jest bardzo bezpieczna.

Dużą popularnością cieszą się szklane balustrady wykonane z przezroczystego szkła. Ale producenci oferują także kolorowe. Do tego można wybrać szkło matowe. Producenci proponują także balustrady wykonane z samoczyszczących się tafli szkła. To świetny sposób, gdy chcemy zaoszczędzić czas na sprzątaniu. Szklane balustrady można stosować nie tylko wewnątrz. Sprawdzają się także jako zabezpieczenie tarasów i balkonów. Na zewnątrz warto wybrać balustradę wykonaną z samoczyszczącej się tafli szkła.

Szklane balustrady najlepiej sprawdzają się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Są bezpieczne dla domowników, także dla małych dzieci.