Pokonaj z nami wilgoć!

Pokonaj z nami wilgoć!

Jest mnóstwo produktów, które powinny być chronione przed kondensacją pary wodnej i szkodliwym działaniem wilgoci. Przed takimi czynnikami bardzo skutecznie można zabezpieczyć mnóstwo produktów stosują sprawdzone pochłaniacze wilgoci.

Przykłady produktów, które ochroni pochłaniacz

Lista produktów, które wymagają ochrony przed szkodliwym działaniem wilgoci jest mnóstwo, nie sposób wymienić ich tutaj wszystkim. Na pewno pochłaniacz wilgoci sprawdzi się do ochrony przed wilgocią podczas magazynowania i transportu takich towarów jak: odzież, artykuły spożywcze (szczególnie te o sypkiej konsystencji), wyroby przemysłu elektronicznego w tym układy scalone, obuwie, galanteria skórzana, wyroby papiernicze. Pochłaniacze wilgoci chronią te i inne produkty przed zniszczeniem na skutek pojawienia się na nich pod wpływem wilgoci pleśni. Pozwala uniknąć również brzydkich zapachów, które bardzo często towarzyszą pleśni.

Jak działa pochłaniacz?

W pochłaniaczach wilgoci wykorzystywane są bardzo różne surowce, które mają zdolność do pochłaniania znajdującej się w powietrzu wilgoci. Wiele z tych substancji jest pochodzenia naturalnego. Nie są więc szkodliwe dla środowiska naturalnego i naszego zdrowia. O tym, że pochłaniacze są bezpieczne dla zdrowia świadczy to, że mogą być stosowane do zabezpieczania przed szkodliwym działaniem wilgoci produktów spożywczych. Rodzaj pochłaniacza można dobrać w zależności od tego, jaki produkt zamierzamy chronić. Inny sprawdzi się np. do ochrony butów, a inny do układów scalonych.