Pochłaniacz wilgoci: wygraj walkę z wilgocią!

Pochłaniacz wilgoci: wygraj walkę z wilgocią!

Pleśń czy brzydki zapach sprawia, że nasz produkt nadaje się do wyrzucenia. Takich strat nie chcą ponosić żadni producenci, ci najbardziej przezorni decydują się na zastosowanie pochłaniaczy wilgoci. Kosztują stosunkowo niewiele, ale chronią przed dużymi stratami.

Jaką formę mogą mieć?

Wszystko zależy od tego, jaki produkt mają chronić. Małe pochłaniacze wilgoci w saszetkach używane są do ochrony np. butów lub torebek. W przypadku, gdy chroniona musi być duża powierzchnia stosowane są pochłaniacze kontenerowe. Branż, w których zastosowanie pochłaniaczy wilgoci jest konieczne jest bardzo dużo. Pochłaniacze wilgoci w saszetkach wykorzystywane są na przykład przez przemysł farmaceutyczny. Bardzo małe pochłaniacze wilgoci w saszetkach spotkać możemy w opakowaniach z tabletkami.

Co zawierają pochłaniacze wilgoci?

W bardzo wielu pochłaniaczach zawarta jest glinka bentonitowa. Glinka bentonitowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Glinka bentonitowa skutecznie chroni przed wilgocią i kondensacją pary wodnej. Perfekcyjne zabezpieczenie wysoko zaawansowanych wyrobów przemysły elektronicznego zapewniają pochłaniacze wilgoci ESD. Pochłaniacz wilgoci ESD umieszczane są w opakowaniach bezpyłowych. Pochłaniacze wilgoci ESD są wysoce skuteczne.

Osoby, które zainteresował ten temat więcej informacji o tym, jakie jest zastosowanie pochłaniaczy wilgoci mogą znaleźć w naszym poprzednim artykule. Wymieniamy w nim między innymi branże, w których mogą być stosowane różne rodzaje pochłaniaczy, w tym pochłaniacze kontenerowe.