Opona zimowa - idealne rozwiązanie.

Opona zimowa – idealne rozwiązanie.

Zima i związany z nią śnieg czy lód, to główne powody dla których warto zamienić opony letnie na ich zimowe odpowiedniki. Opony zimowe mają zarówno elastyczną mieszankę gumową, jak i unikalny wzór bieżnika, który jest przeznaczony wyłącznie do użytku na śniegu, błocie pośniegowym i lodzie oraz w niskich temperaturach.

Bezpieczeństwo jazdy samochodem

Nowe opony samochodowe sprawiają, że kierowcy skorzystają ze znacznie zwiększonej przyczepności podczas przyspieszania, krótszych dystansów hamowania i wzrostu stabilności kierunkowej.

Czy wiesz, że opony całoroczne lub ZIMOWEstają się naprawdę potrzebne i efektywne, gdy na zewnątrz jest zimno? Wiele osób sądzi, że opony zimowe stosuje się tylko wtedy gdy pojawia się potrzeba jeżdżenia po śniegu. Tymczasem są one już potrzebne, kiedy spada temperatura powietrza. Ponieważ efektywna przyczepność polega na tym, że opony są miękkie.

Nie tylko na śnieg i lód

W chłodne dni nawet na suchej nawierzchni, bardziej miękka, bardziej elastyczna guma zastosowana w konstrukcji opon zimowych zapewnia to, co najważniejsze – przyczepność pojazdu. Opony tego typu wykorzystują mieszanki gumy opracowane w celu zapewnienia przyczepności w niskich temperaturach i mają wzór bieżnika zorientowany na „wgryzienie się” w śnieg. Sieć cienkich jak brzytwa nacięć zwanych „lamelkami” dodatkowo dzieli bloki bieżnika na liczne chwytliwe krawędzie. Rezultatem jest bardziej miękka powierzchnia bieżnika niż na innych oponach. Sama opona zimowa nie powinna być jednak wykorzystywana latem. Nie tylko traci swoje właściwości, ale też szybko niszczy się, zwłaszcza przy wysokich temperaturach.