Moja kuchnia na wesoło

Moja kuchnia na wesoło

Kuchnia jest idealnym miejscem do przemycenia do niego kilku ciekawych i zabawnych rzeczy, które w dodatku mogą być bardzo użyteczne. Co to mogą być za rzeczy? Katalog jest naprawdę długi.

Kostki do lodu z pomysłem

Jednym z najstarszych pomysłów na śmieszne gadżety do kuchni są foremki do kostek lodu. Żeby nasz lód był ciekawszy, można zwyczajnie zamrozić go w bardziej kreatywnej formie, niż po prostu jako kostki. W ujęciu technicznym nie ma to najmniejszego znaczenia, a znacznie przyjemniej jest podawać taki lód niż zwykły.

Nietypowe łyżeczki ozdobne do kuchni

Inny pomysł na ciekawe gadżety do kuchni to łyżeczki o nietypowych kształtach. Mogą one udawać łopaty, gitary, wiosła lub w zasadzie wszystko, co projektantowi przyszło do głowy. Ceny są niewygórowane, a kreatywność naprawdę imponująca, chociaż trzeba pamiętać, że zwykle nie są to łyżki wyczynowe do najcięższych zadań.

Dobre jedzonko na szybko

Jeśli chodzi o bardziej przydatne gadżety do kuchni, można postawić na proste urządzenia wykonujące jedną funkcje, ale robiące to w sposób bardzo efektywny. Jakie to urządzenia? Mogą to być bardzo proste rozwiązania, dzięki którym na przykład pokroimy pomidory w idealne, równe plasterki bez brudzenia się. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest maszynka do robienia popcornu, która produkuje po jednym kawałeczku prażonej kukurydzy. Może to robić wolniej lub szybciej, a my mamy tyle kukurydzy, ile chcemy.

Stojaki na butelki

Inną ciekawą opcją są stojaki na butelki. Ich forma potrafi być naprawdę zaskakująco kreatywna, co w dużej mierze związane jest z faktem, że sama konstrukcja jest bardzo prosta, więc można bezpiecznie zaszaleć ze szczegółami.