Membrana na każdy dach

Membrana na każdy dach

Membrana dachowa to materiał budowlano-wykończeniowy, stosowany przede wszystkim podczas montażu pokrycia dachowego. Przedmiotowe rozwiązanie pełni przede wszystkim funkcję ochronną, stanowiąc zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, głównie atmosferycznymi.

Wysokiej jakości membrana dachowa z założenia powinna służyć przez długie lata, zapewniając komfortowe użytkowanie budynku.

Membrana pod każde pokrycie dachowe

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju pokrycia dachowe, począwszy od klasycznej dachówki ceramicznej, poprzez znacznie lżejszą i równie efektowną blachodachówkę, a na blachach dachowych skończywszy.

Każdy materiał wykończeniowy wymaga odpowiedniego przygotowania technicznego – wbrew pozorom nie jest to wyłącznie konstrukcja dachu, ale również rozwiązania zabezpieczające, czyli przedmiotowa membrana dachowa.

W tym momencie warto podkreślić, że membrana na dach to niezbędny element wykończeniowy, który zapewnia optymalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, głównie wiatrem i opadami, zapewniając jednocześnie optymalną cyrkulację powietrza.

Dostępne na rynku membrany dachowe różnią się nie tylko kolorem, ale także jakością – warto pamiętać, że wysokiej klasy materiał wykończeniowy to gwarancja wygody i komfortowego użytkowania przez długie lata.

Pokrycia membranowe powinny być elastyczne, aczkolwiek nie mogą one pękać ani ulegać odkształceniom w czasie użytkowania. Optymalnym rozwiązaniem są pokrycia membranowe PCV, które odznaczają się wyjątkową trwałością, wytrzymałością, także odpornością na czynniki zewnętrzne.