Kryształowy żyrandol: nie tylko do wnętrz retro

Żyrandol kryształowy kojarzony jest głównie z pałacowymi wnętrzami oraz z domami i mieszkaniami urządzonymi w stylu retro. Okazuje się jednak, że żyrandol kryształowy pasuj także do wnętrz urządzonych w bardzo różnych stylach. Przyjrzyjmy się, w jakich wnętrzach żyrandol kryształowy będzie dodatkową ozdobą.

Ponadczasowy i zawsze elegancki

To najważniejsza cecha, którą wyróżnia się żyrandol z kryształkami. Żyrandol z kryształkami w roli centralnego oświetlenia sprawdzi się we wnętrzach urządzonych nie tylko w stylu klasyczny. Żyrandol z kryształkami jest tak uniwersalny, że pasuje do wnętrz urządzonych w stylu gustawiańskim, glamour. Propozycje projektantów są dzisiaj tak różnorodne, że w sklepach można znaleźć również bardzo atrakcyjne żyrandole kryształowe nowoczesne. Żyrandole kryształowe nowoczesne idealnie pasują na przykład do loftów. Wykorzystując żyrandole kryształowe nowoczesne do aranżacji oświetlenia w swoim domu czy mieszkaniu pamiętajmy o właściwym dobraniu jego wymiarów do metrażu pomieszczenia, w którym się znajdzie.

Jak dbać o kryształowy żyrandol?

Osoby, które wybrały kryształowy żyrandol muszą pamiętać o tym, że będzie on wspaniałą dekoracją wnętrza pod warunkiem, że będzie czysty. A to oznacza konieczność regularnego odkurzania zarówno elementów konstrukcyjnych, jak i kryształów. Dodatkowo od czasu do czasu kryształki wymagają umycia. Trzeba to niestety robić bardzo delikatnie po jednym kryształku. O kryształowych żyrandolach można przeczytać także w naszym innym artykule.

, ,