Garść informacji o pochłaniaczach wilgoci

Garść informacji o pochłaniaczach wilgoci

Przykry zapach, pleśń, rdza – towary, na których widnieją takie ślady wilgoci nadają się do wyrzucenia. Dlatego podczas magazynowania i transportu chroni się je przed wilgocią stosując pochłaniacze wilgoci.

Jakie może być zastosowanie pochłaniaczy?

Rodzajów pochłaniaczy jest przynajmniej kilka; w efekcie zastosowanie pochłaniaczy wilgoci jest bardzo szerokie. Korzyścią jaką przynosi zastosowanie pochłaniaczy wilgoci to ograniczenie strat spowodowanych przez wilgoć. W zależności od tego, jaki produkt zamierzamy chronić do wyboru mamy między innymi pochłaniacze wilgoci w saszetkach oraz pochłaniacze wilgoci ESD. Pochłaniacze wilgoci w saszetkach sprawdzą się na przykład do ochrony obuwia. Pochłaniacze wilgoci ESD to rozwiązanie idealne do ochrony układów scalonych. Jeszcze innym rodzajem są pochłaniacze kontenerowe. Pochłaniacze kontenerowe wykorzystywane są głównie w transporcie z wykorzystaniem kontenerów. Pochłaniacze kontenerowe są samoprzylepne, stosuje się je bardzo łatwo.

Co zawierają pochłaniacze?

Wszystko zależy od ich rodzaju i od tego, co mają chronić. Materiałem stosowanym bardzo często jest glinka bentonitowa. Glinka bentonitowa umieszczona jest w pochłaniacze wilgoci w saszetkach. Szeroki asortyment pochłaniaczy, różna forma (np. tabletki, które zawierają glinka bentonitowa) sprawiają, że zastosowanie pochłaniaczy wilgoci sprawdza się w bardzo wielu branżach.

Więcej informacji o tym, gdzie mają zastosowanie pochłaniacze wilgoci ESD oraz inne ich rodzaje można znaleźć w naszym innym artykule.