Fototapety znów są modne!

Fototapety największe triumfy świeciły w latach 80. i 90. Dzisiaj znów stają się modnym akcentem w naszych wnętrzach. Tematyka fototapet jest niezwykle bogata. Decydując się na taką dekorację ściany w swoim domu należy pamiętać o tym, że fototapeta może być wykonana na bardzo różnym podłożu. Do tych, które wybierane są naprawdę bardzo często należą fototapety flizelinowe.

Jakie zalety mają fototapety flizelinowe?

Dostępne dzisiaj fototapety flizelinowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Montaż fototapety można wykonać samodzielnie bez obawy, że zostanie one rozdarta. Flizelina, która stanowi spodnią warstwę tapety nie tylko sprawia, że jest ona odporna na uszkodzenia, ale dodatkowo zabezpiecza fototapetę przed marszczeniem się. Dlatego fototapety flizelinowe nakleja się na ścianę na styk. Flizelinową fototapetę montuje się na ścianie wyjątkowo prosto. Należy jedynie pamiętać o tym, że klej nie może być naniesiony na tapetę, pokrywa się nim wyłącznie ścianę!

Dlaczego warto wybrać fototapety flizelinowe?

Do czyszczenia fototapety flizelinowej używamy wyłącznie suchej szmatki. Plusem fototapety flizelinowej jest nie tylko to, że montuje się ją na ścianie wyjątkowo szybko i prosto. Gdy wybrany motyw nam się znudzi, równie szybko pozbędziemy się flizelinowej fototapety ze ściany. W przypadku, gdy fragmenty fototapety flizelinowej pozostaną na ścianie, można je zakryć nową fototapetą lub nanosząc na ścianę farbę. Fototapety flizelinowe można naklejać nawet na nierówne ściany, to ich kolejny plus.

, ,